Wczoraj podczas spotkania autorskiego mieliśmy przyjemność gościć Jolantę Sak. Mieszkająca w Choczni Autorka ma na koncie 4 tomiki wierszy: „Gdyby coś kiedyś” (2016), „Błękit i burgund” (2017), „Miał się wydarzyć” (2020) i „Jeśli zechcę” (2021), a także cykl powieściowy, na który składają się: „Ludzie, którzy nie toną”, „Rozgrzeszyć nawróconych” i „Słodkie, słodkie życie” (2022-2024).

Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swojej twórczości, a także o trudnych tematach poruszanych na kartach powieści. „Ludzie, którzy nie toną” to wciągająca historia kryminalno-psychologiczna, która pozostawia Czytelnika z szeregiem pytań i przemyśleń. Sporo uwagi poświęciła Autorka historiom, które zainspirowały ją do stworzenia fabuły, opowiedziała też o swoim warsztacie twórczym i wpływie poezji na język jej powieści.

Podczas ożywionej dyskusji z udziałem zgromadzonych słuchaczy przypomniano również o pięknej, ponad 30-letniej tradycji andrychowskich konkursów poetyckich. Może warto do niej wrócić? Tymczasem dziękujemy serdecznie Pani Jolancie za inspirujące spotkanie, a uczestnikom spotkania za zaangażowanie! Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnych dzieł Autorki.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w pozostałych wydarzeniach zorganizowanych z okazji Tygodnia Bibliotek.