Na pierwsze w tym roku spotkanie autorskie przybyło wielu gości. Bibliotekę odwiedziła bowiem Barbara Romer-Kukulska.

Wczorajsze (23.04) popołudniowe spotkanie autorskie „Romerów klachy z Koszutki” rozpoczęło się o godzinie 17:00. Zgromadziło wielu zainteresowanych historią Inwałdu mieszkańców Gminy Andrychów. Nie zabrakło wzruszeń, ciepłych uśmiechów oraz pytań przybyłych czytelników. Uczestnicy z uwagą słuchali wyjątkowych wypowiedzi pisarki i chętnie dzielili się własnymi przemyśleniami. Przygotowany został również poczęstunek, który z pewnością umilił spotkanie.

Barbara Romer-Kukulska.

Urodzona w Bielsku-Białej autorka wywodzi się z rodziny, do której przed II wojną światową należał Inwałd. Dziadkowie Pani Barbary, hrabia Rodryg i hrabina Zofia Romerowie byli ostatnimi właścicielami majątku. Na mocy dekretu PKWN o reformie rolnej z 1944 r. rodzina musiała opuścić Inwałd i zacząć życie od nowa w zupełnie innym miejscu. Sama Autorka „Klach” jest bardzo zaangażowana w podtrzymywanie pamięci o rodzinie Romerów w naszej lokalnej społeczności, m.in. w 2017 r. ukazał się dziennik jej babci, Zofii z Drohojowskich Romerowej, z lat 1939-1948, który jest niezwykle cennym źródłem historycznym.

Podczas spotkania można było zakupić również publikacje autorki oraz zdobyć autograf. Książki Barbary Romer-Kukulskiej znaleźć można również w zasobach MBP Andrychów. Niebawem (06.05) na antenie Radia Andrychów podczas emisji cyklu Wokół książki ukaże się również rozmowa z autorką. Na audycję zaprasza Daria Rusin.

Tekst i zdjęcia A. Polak