Zapraszamy na spotkania Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” działającego przy bibliotece.

12.08.2022 – Bukiety na Zielną.

W sierpniu każdy kwiat woła – zanieś mnie do kościoła!

W piątek w czytelni biblioteki zapachniało kwiatami i ziołami. Klubowiczki tworzyły bukiety z ziół, kwiatów, warzyw i innych roślin, które 15 sierpnia w dniu Matki Boskiej Zielnej zostaną zabrane do poświęcenia.

Panie z Klubu zachęcają także mieszkańców do udziału w akcji. Na tarasie biblioteki wystawiono do zabrania zioła i kwiaty.

20.06.2022 – Spotkanie z Leszkiem Bartoldem. Tematem „Wędrówki słodkiego świata”

Pan Leszek pokazał zachwycający świat górskich krajobrazów, widziany z perspektywy słodkiego piechura.
Dlaczego słodkiego? Otóż Pan Leszek to diabetyk z ponad 40-letnim stażem, który udowadnia, że cukrzyca to nie wyrok. W swoich opowieściach, których tłem są malownicze szlaki górskie, snuje refleksje
o zmaganiu się ze słabościami i oswajaniu zagrożeń związanych z chorobą. Pan Leszek bardzo ciekawie opowiedział seniorkom o wyprawie na Orlą Perć.


26.05.2022 – Spotkanie z okazji Dnia Matki.


20.05. 2022 – Spotkanie z panią Sabiną Gancarz. Tematem „Poezja regionalna.”
W czasie spotkania pani Sabina czytała swoje wiersze i opowiadała jak powstały.


11.04. 2022 – Spotkanie z panią Czesławą Wojewodzic ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich. Tematem „Tradycje świat wielkanocnych”

Prezes Koła Gospodyń Wiejskich opowiedziała o tradycjach wielkanocnych. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palmy do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Na spotkaniu nie zabrakło również czasu na życzenia i wspólne rozmowy. Upłynęły one w miłej atmosferze. Wspólne spędzanie czasu, zwłaszcza w okresie świątecznym, zawsze wywołuje uśmiech na wielu twarzach.