Relacje ze spotkań w roku 2024

23 styczeń

Panie z Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” wysłuchały prelekcji o bożonarodzeniowych wróżbach
z Andrychowa i okolic, którą przygotowała Daria Rusin. Seniorki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę
na temat tradycji świątecznych. Opowiadały również o wróżbach, zwyczajach w ich rodzinnych stronach

12 luty

Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Krzysztofa Safernę – historyka regionalistę, autora monografii wsi Przybradz i twórcę profilu na facebooku Historie z Gminy Wieprz. Podczas spotkania uczestniczki Klubu wysłuchały interesującej prelekcji na temat zwyczajów wielkopostnych, które niegdyś były praktykowane na naszym terenie, same także podzieliły się własnymi wspomnieniami, związanymi z tym szczególnym okresem w roku.

6 marca

Dnia 06.03.2024r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej Panie z Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” spotkały się, by świętować Dzień Kobiet. Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca. To niewątpliwie jedno |
z najpopularniejszych świąt w roku, którego geneza sięga XX wieku. Tego dnia, zgodnie ze zwyczajem zarówno małe dziewczynki jak i kobiety są obdarowywane najczęściej kwiatami. W miłej atmosferze seniorki poznały ciekawostki na temat kobiet, piękne cytaty oraz wysłuchały piosenek. Nie zabrakło również tradycyjnego podarunku. Każda Pani otrzymała kwiaty wraz z najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Kobiet.