Relacje ze spotkań w roku 2023


1 grudnia

Dnia 1 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie z klubowiczkami. Tym razem Panie brały udział w warsztatach z tworzenia kartek świątecznych i składania obrazków 3 D. W miłej i przyjaznej atmosferze dzieliły się przepisami kulinarnymi.

22 listopada

22 listopada ramach spotkań Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” nasze uczestniczki wysłuchały prelekcji Darii Rusin – regionalistki, pracowniczki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie oraz Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich, członkini Towarzystwa Miłośników Andrychowa. Tematem prezentacji była sytuacja mieszkańców Ziemi Andrychowskiej podczas I wojny światowej. Prelegentka sporo uwagi poświęciła również kwestii żołnierzy związanych z Andrychowem i okolicą, którzy walczyli podczas Wielkiej Wojny – lista sporządzona przez członków TMA liczy obecnie ok. 400 nazwisk, jednak wciąż jest aktualizowana.

25 październik

25 października odbyło się spotkanie Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z panem Marcinem Góreckim z Urzędu Miejskiego w Andrychowie. Tematem spotkania były prawa konsumenta

29 września

Dnia 29 września w ramach Klubu Seniora „Zawsze młodzi”
odbyło się spotkanie z dyrektorem Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego
w Kętach – Łukaszem Gieruszczakiem. Opowiadał on o książce Janusza Kudłacika pt: „Ziemia obiecana? Średniowieczne osadnictwo w księstwie oświęcimskim” a także przedstawił początki miejscowości leżących w dawnym księstwie oświęcimskim.

15 sierpnia

14 sierpnia w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie odbyło się spotkanie Klubu Seniora „Zawsze Młodzi”. Panie, po raz kolejny w oprawie uśmiechu i dobrego humoru tworzyły bukiety zielne.

Wykonane prace zostały wystawione w Konkursie „Bukiety na Zielną”, organizowanym przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, który tradycyjnie odbył się 15 sierpnia.

Miło nam poinformować, że jeden z bukietów wziął udział w konkursie ,,Cudowna Moc Bukietów” organizowanym przez Instytut Dziedzictwa. Zdobył specjalne wyróżnienie.

24 maja

24 maja odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora „Zawsze Młodzi”. Tym razem tematem był zbliżający się Dzień Matki. Czasami trudno wyrazić uczucia, którymi darzymy bliskie nam osoby. Jak wyznać mamie swoją miłość, wdzięczność, podziękowanie za to, że po prostu jest? W momentach, kiedy głos grzęźnie nam w gardle, z pomocą może przyjść poezja, a konkretnie wiersze dla mamy, które idealnie oddają  nasze uczucia. Seniorki w miłej atmosferze uczciły ten wyjątkowy dzień poprzez recytację wierszy oraz wysłuchanie piosenek o naszych Mamach.

19 kwietnia

19 kwietnia w Czytelni się spotkanie Klubu Seniora „Zawsze Młodzi”. Tym razem naszym gościem była Krystyna Janosz, autorka książki „Z Jedwabnego pod błękitne niebo Kazachstanu”. Pochodząca z Roczyn, emerytowana nauczycielka opisała w niej wydarzenia z 1941 roku, które zna z opowiadań jej nieżyjącej już mamy – Lucyny. Książka ta jest hołdem złożonym jej mamie oraz wszystkim Sybirakom. W czasie spotkania seniorki poznały wiele interesujących, a zarazem dramatycznych faktów, które były udziałem ogromnej liczby Polaków.

8 marca

W czytelni odbyło się spotkanie Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z okazji Święta Kobiet. Zaszczycił je swoją obecnością pan Tomasz Żak Burmistrz Andrychowa, który wręczył kwiaty Seniorkom, Bibliotekarkom i Czytelniczkom. Następnie Klubowiczki uzyskały ciekawe informacje dotyczące tlenoterapii od  pani Marzeny Cibor. W dalszej części seniorki wzięły  udział w programie artystycznym pt.: ”Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt”. W miłej, przyjaznej atmosferze Panie świętowały Dzień Kobiet.  

Spotkanie Walentynkowe

15 lutego odbyło się spotkanie walentynkowe Klubu. Panie recytowały wiersze, słuchały piosenek o miłości oraz wspominały, jak to kiedyś przeżywało się pierwsze wzniosłe uczucia, podziw i zauroczenie drugą osobą.

Zdjęcie ze spotkania walentynkowego  Klubu Seniora

Pierwsze spotkanie w Nowym Roku

Spotkania w nowym roku zaczęliśmy od wspólnego kolegowania.

Zdjęcie ze spotkania Klubu Seniora Zawsze Młodzi