Relacje ze spotkań w roku 2023

15 sierpnia

14 sierpnia w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie odbyło się spotkanie Klubu Seniora „Zawsze Młodzi”. Panie, po raz kolejny w oprawie uśmiechu i dobrego humoru tworzyły bukiety zielne.

Wykonane prace zostały wystawione w Konkursie „Bukiety na Zielną”, organizowanym przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, który tradycyjnie odbył się 15 sierpnia.

Miło nam poinformować, że jeden z bukietów wziął udział w konkursie ,,Cudowna Moc Bukietów” organizowanym przez Instytut Dziedzictwa. Zdobył specjalne wyróżnienie.

19 kwietnia

19 kwietnia w Czytelni się spotkanie Klubu Seniora „Zawsze Młodzi”. Tym razem naszym gościem była Krystyna Janosz, autorka książki „Z Jedwabnego pod błękitne niebo Kazachstanu”. Pochodząca z Roczyn, emerytowana nauczycielka opisała w niej wydarzenia z 1941 roku, które zna z opowiadań jej nieżyjącej już mamy – Lucyny. Książka ta jest hołdem złożonym jej mamie oraz wszystkim Sybirakom. W czasie spotkania seniorki poznały wiele interesujących, a zarazem dramatycznych faktów, które były udziałem ogromnej liczby Polaków.

8 marca

W czytelni odbyło się spotkanie Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z okazji Święta Kobiet. Zaszczycił je swoją obecnością pan Tomasz Żak Burmistrz Andrychowa, który wręczył kwiaty Seniorkom, Bibliotekarkom i Czytelniczkom. Następnie Klubowiczki uzyskały ciekawe informacje dotyczące tlenoterapii od  pani Marzeny Cibor. W dalszej części seniorki wzięły  udział w programie artystycznym pt.: ”Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt”. W miłej, przyjaznej atmosferze Panie świętowały Dzień Kobiet.

Spotkanie Walentynkowe

15 lutego odbyło się spotkanie walentynkowe Klubu. Panie recytowały wiersze, słuchały piosenek o miłości oraz wspominały, jak to kiedyś przeżywało się pierwsze wzniosłe uczucia, podziw i zauroczenie drugą osobą.

Zdjęcie ze spotkania walentynkowego  Klubu Seniora

Pierwsze spotkanie w Nowym Roku

Spotkania w nowym roku zaczęliśmy od wspólnego kolegowania.

Zdjęcie ze spotkania Klubu Seniora Zawsze Młodzi