Za nami trzecie, przedostatnie spotkanie z cyklu „Kryminalna jesień w bibliotece”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Andrychowie – tym razem również w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem spotkania, które odbyło się w Czytelni MBP w piątek 14 października, była jedna z najpopularniejszych obecnie pisarek kryminałów w Polsce, Hanna Greń, nic zatem dziwnego, że liczba słuchaczy naprawdę dopisała!

Urodzona w Wiśle, a mieszkająca obecnie w Bielsku-Białej autorka ma na swoim koncie m.in. serie „W Trójkącie Beskidzkim”, „ Śmiertelne wyliczanki”, „Dioniza Remańska”, „Polowanie na Pliszkę”, „Serię bielską”, pojedyncze powieści „Gasnące światło” oraz „Klopsiki, krokiety i inne zagadki” (razem z Anną Kasiuk i Agnieszką Lis), a także opowiadania wydane w antologiach.

Podczas spotkania pisarka odpowiadając na pytania ze strony moderującej wydarzenie Darii Rusin, a także publiczności, opowiedziała m.in. o tym, co inspiruje ją w pracy, jak w jej przypadku przebiega proces tworzenia książki i skąd u niej zamiłowanie do nadawania niektórym postaciom niezwykle oryginalnych imion. W trakcie rozmowy wywiązała się dyskusja na temat roli kryminału jako nośnika treści o problematyce społecznej, a także… metody promocji regionu. Na zakończenie Pani Hanna zdradziła czytelnikom swoje plany pisarskie na najbliższą przyszłość – my oczywiście czekamy z niecierpliwością na kolejne książki i jeszcze raz serdecznie dziękujemy za spotkanie zarówno Autorce, jak i wszystkim Państwu, którzy odwiedzili nas tego dnia.

            Zapraszamy również na ostatnie spotkanie z cyklu „Kryminalna jesień w bibliotece”, które odbędzie się w środę 26 października o godz. 17:00. Gościem wydarzenia będzie Marta Matyszczak, autorka serii „Kryminał pod psem” oraz „Kryminał z pazurem”.

Źródło: MBP fot. S. Błasiak, J. Rusin