Czytak to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią czytać, a wzrok im na to nie pozwala.

Nasza biblioteka współpracuje ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX  w ramach projektu „Niewidomi czytają słuchając” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Udostępniamy naszym czytelnikom książki nagrane w specjalistycznym formacie mp3, obsługiwanym przez urządzenia do odtwarzania książek mówionych „CZYTAK”.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej oferty osoby niedowidzące lub słabo widzące.
Czytak to odtwarzacz cyfrowych książek mówionych prosty w obsłudze, przenośny. Wyposażony w głośnik i doskonale wyczuwalna klawiaturę. W pełni udźwiękowiony, przyjazny dla osób z dysfunkcją narządu wzroku oraz dla seniorów. Jest w pełni przystosowany do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Jest niewielki, posiada funkcje podobne do magnetofonu kasetowego.

Urządzenie Czytak
Urządzenie Czytak 4

Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie posiada w swoich zbiorach 2354 cyfrowe książki mówione. Jednorazowo, na kartę SD urządzenia, można wgrać do ok. 40 tytułów książek o różnorodnej tematyce.

Osoby niewidome lub słabo widzące mogą nieodpłatnie korzystać ze  zbioru cyfrowej książki mówionej  w naszej bibliotece.