Bibliobus zamiast filii?

Jest nie tylko wypożyczalnią na kółkach, ale też mobilnym punktem animacji kulturalnej, klubem dla dzieci, a nawet kinem objazdowym. Zastąpił dwie obumierające filie na wsiach i teraz jest w każdym tygodniu w 21 miejscach, czyli we wszystkich podgostyńskich wsiach. Tak spisuje się bibliobus w Gostyniu pod Poznaniem. Może będzie taki sam w Andrychowie?

więcej…

Jubileuszowa edycja Cała Polska Czyta Dzieciom

Dziś rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”.
Potrwa do 2 czerwca. W całej Polsce odbędą się spotkania i wspólne czytania ulubionych książek, a w mediach społecznościowych Fundacji z czytelnikami spotkają się najbardziej lubiani autorzy i ilustratorzy książek dla dzieci i młodzieży.

więcej…

Biblioteka otwarta – zasady funkcjonowania

Szanowni Państwo

Biblioteka dokłada wszelkich starań o to, byście czuli się u nas bezpiecznie. Sytuacja epidemiczna w kraju zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego dostosowujemy nasz sposób działania do aktualnych wytycznych.

By ten trudny czas przetrwać, w Bibliotece będziemy przestrzegać obowiązujących zasad sanitarnych i limitu osób.

więcej…

KAMISHIBAI – Papierowy Teatr

Zapraszamy przedszkola i szkoły klasy I-III do skorzystania z nowej oferty biblioteki.
Końcem roku 2020 MBP poszerzyła swoją ofertę o spotkania z teatrem japońskim kamishibai.
Czym jest teatrzyk obrazkowy Kamishibai?

więcej…

Mała Książka Wielki Człowiek

Plakat programu Mała książka wielki człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w ogólnopolskiej kampanii
„Mała książka – wielki człowiek”.  Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (z rocznika 2014, 2015, 2016, 2017), które przyjdzie do biblioteki i zostanie jej czytelnikiem, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Czytak, cyfrowa książka mówiona

Urządzenie Czytak

Czytak to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią czytać, a wzrok im na to nie pozwala.

Nasza biblioteka współpracuje ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX  w ramach projektu „Niewidomi czytają słuchając” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Udostępniamy naszym czytelnikom książki nagrane w specjalistycznym formacie mp3, obsługiwanym przez urządzenia do odtwarzania książek mówionych „CZYTAK”.

więcej…